فهرست بستن

استرالیا

*ویزای کار استرالیا 2019

ویزای کار استرالیا انواع گوناگونی دارد که در صورت احراز شرایط می‌توانید برای اخذ هر یک از آنها اقدام کنید. در تمام کشورها یکی از سریع‌ترین روش‌ها در بحث گرفتن اقامت دائم، اخذ ویزای کار می‌باشد و این به دلیل مالیات و بیمه‌ای است که به آن کشور پرداخت می‌کنید. در کشور استرالیا به علت اینکه نفرات زیادی خواهان مهاجرت به آن هستند، باعث شده افراد متقاضی زمان طولانی‌تری نسبت به سایر کشورها در صف انتظار اخذ ویزا بمانند. مهاجرت به استرالیا از روش ویزای کاری امکان پذیر است، که در زیر انواع ویزای کار استرالیا نام برده شده است:
 • ویزای کار 186 استرالیا
 • ویزای کار 187 استرالیا
 • ویزای کار 189 استرالیا
 • ویزای کار 190 استرالیا
 • ویزای کار 400 استرالیا
 • ویزای کار 476 استرالیا
 • ویزای کار 485 استرالیا
 • ویزای کار 489 استرالیا

سه ویزای کار 189، 190 و 489 در مقاله‌ای تحت عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت توضیح داده شده است. در اینجا سایر ویزای کار استرالیا را بررسی می‌کنیم.

ویزای کار استرالیا (ویزای 186)  

ویزای 186 استرالیا یک ویزای اقامت دائم برای افراد متخصصی است که توسط کارفرمای مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا اسپانسرشده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد از طریقِ یکی از روش‌های زیر در استرالیا کار کنید:

اَز طریق تبدیل اقامت موقت استرالیا (TRT)

این تغییر اقامت برای افرادی است که ویزای 457 استرالیا را داشته‌اند و کارفرمای آنها در همان شغلی که قبلا اسپانسر آنها شده است و آنها نیز به‌مدت دو سال کار کرده‌اند، مایل به اسپانسر کردن ایشان است.

از طریق ورود مستقیم (DE) 

افرادی که برای اقدام از طریق تغییر اقامت موقت واجد شرایط نیستند (هرگز در استرالیا کار نکرده‌اند یا مدت کارشان کوتاه بوده است)، همچنین افرادی که دارای اقامت موقت استرالیا هستند و شرایط لازم برای اقدام از طَریقِ تبدیل اقامت موقت را ندارند یا افرادی که درخواست خود را قبل از ۱ ژانویه ۲۰۱۲ ثبت کرده‌اند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. در این روش الزاما نیاز به ارزیابی مدرک یا داشتن ۳ سال سابقه کار مرتبط نیست.

اَز طریقِ توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص (LA)

این ویزا برای افرادی است که کارفرمای آنها تمایل دارد برای اقامت دائم اسپانسر ایشان شود و این کارفرما قردادهای خاصی با دولت استرالیا دارد.

ویزای کار استرالیا (ویزای 187) 

ویزای طرح مهاجرت با اسپانسر منطقه‌ای  یا ویزای ساب کلاس ۱۸۷ استرالیا، یک ویزای اقامت دائم می‌باشد که برای نیروی متخصصی که توسط کارفرمای واقع در مناطق کم جمعیت استرالیا اسپانسر شده صادر می‌گردد . این ویزا به شما اجزا می‌دهد از 3 روش در استرالیا کار کنید(مانند ویزای 186 استرالیا که در بالا گفته شد).

ویزای کار استرالیا (ویزای 400) 

ویزای 400 استرالیا برای افرادی است که قصد دارند وارد استرالیا شوند و در آن جا تا سه ماه مشغول کاری بسیار تخصصی شوند یا به دعوت یکی از سازمان‌های استرالیایی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شرکت کنند یا در یکی از فعالیت‌ها یا مشاغل مورد توجه کشور استرالیا شرکت کنند.

ویزای کار استرالیا (ویزای 476) 

ویزای 476 استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشتۀ مهندسی از مؤسسات مورد تأیید استرالیا اجازه می‌دهد تا سقف ۱۸ ماه در این کشور در زمینۀ تخصصی خود کار کنند. با در دست داشتن ویزای ۴۷۶ استرالیا هر زمانی که امتیازهای لازم برای اقامت دائم استرالیا را به‌ دست‌ آوردید، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در حال حاضر دانشگاه‌های ایرانی مورد تأیید استرالیا برای این ویزا دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و دانشگاه تهران هستند.

ویزای کار استرالیا (ویزای 485) 

ویزای 485 استرالیا برای افرادی است که اخیرا از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد بعد از اتمام دورۀ تحصیلی، به ‌طور موقت در استرالیا زندگی کنید، درس بخوانید و کار کنید. دانشجویان فقط یک بار اجازۀ استفاده از ویزای ۴۸۵ را به‌ عنوان درخواست‌ کنندۀ اصلی دارند.

Graduate Work stream

این نوع ویزا در حقیقت اقامت موقت فارغ ‌التحصیلی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که اخیراً با مهارت و شایستگی‌هایی که ارتباط زیادی با یکی از مشاغل لیست MLTSSL دارد، فارغ ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به مدت ۱۸ ماه از زمان صدور اعتبار دارد.

Post-Study Work stream

این نوع ویزا برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که صرف‌نظر از رشتۀ تحصیلی‌شان، اخیراً با مدرکی واجد شرایط از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. مدت این اقامت متغیر است و به بالاترین مدرک تحصیلی فرد متقاضی که با آن برای این ویزا اقدام کرده بستگی دارد:

 • کارشناسی، کارشناسی ارشد با پایان‌نامه یا مدرک کارشناسی ارشد (طولانی مدت): ۲ سال
 • کارشناسی ارشد پژوهش‌محور: ۳ سال
 • دکتری: ۴ سال

   

  *مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت 2019

   

  بهترین روش مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت است. کشور استرالیا با هدف رشد اقتصادی هر ساله اقدام به جذب متخصصین در رشته‌های مختلف می‌نماید. نوع رشته و تعداد افراد هر رشته، متغیر است و هر سال در ماه جولای توسط اداره مهاجرت استرالیا اعلام می‌شود. شرایط کلی برای مهاجرت به استرالیا از این روش به شرح زیر است:

  سن

  سن شما نباید بیشتر از 49 سال باشد.

  • 18 تا 24 سال: 25 امتیاز
  • 25 تا 32 سال: 30 امتیاز
  • 33 تا 39 سال: 25 امتیاز
  • 40 تا 44 سال: 15 امتیاز
  • 45 تا 49 سال: صفر امتیاز

  مدرک تحصیلی

   مدارک کامپیوتر، مدارک دانشگاهی مورد تایید مراکز علمی استرالیا، دیپلم فنی و حرفه‌ای هنرستان، دیپلم فنی و حرفه‌ای از موسسات و سازمانهای معتبر دیگر که طول دورۀ گذرانده شده حداقل 900 ساعت باشد.

  • مدارک تحصیلی معادل فوق دیپلم کشور استرالیا: 10 امتیاز
  • مدارک تحصیلی معادل لیسانس یا فوق لیسانس کشور استرالیا: 15 امتیاز
  • مدارک تحصیلی معادل دکتری کشور استرالیا: 20 امتیاز

  سابقه کاری

  باید در یک حرفه حداقل یک الی 8 سال سابقه کار داشته باشید. جزئیاتی نظیر طول مدت استخدام، میزان حقوق و شرح وظایف کارمند حتما در گواهی باید ذکر شده باشد و همچنین گواهی از یک محل کار معتبر بوده باشد. برای بعضی از رشته‌های تحصیلی مدارک فنی و حرفه‌ای حداقل باید 5 سال، برای بعضی اَز رشته‌های دانشگاهی 3 سال سابقه کاری کافی می‌باشد.

  سابقه کاری در کشور استرالیا

  • داشتن سابقۀ کاری یک سال کارِ مرتبط با مدرک تحصیلی دَر 2 سالِ گذشته: 5 امتیاز
  • داشتن سابِقه کاری 3 تا 5 سال کار مُرتبط با مدرک تحصیلی در سال‌هایِ گذشته: 10 امتیاز
  • داشتن سابقِه کاری 7 سال کار مرتبِط در سالهای گذشته: 15 امتیاز
  • داشتن سابّقۀ کاری 8 سال کار مرتبط در سال‌های گذشته: 20 امتیاز

  سابقه کاری در خارج از کشور استرالیا

  • داشتنِ سابِقه کاری 3 سال کار مرتَبط در 5 سال گذشته: 5 امتیاز
  • داشتنِ سابقۀ کاری 5 سال کار مرتبط در 7 سالِ گذشته: 10 امتیاز
  • داشتن سابقه کاری 8 سال کار مرتبط در 10 سال گذشته: 15 امتیاز

   

   

  مدرک زبان انگلیسی

  حتماً باید مدرک قبول شدن در امتحان زبان انگلیسی آیلتس را ارائه دهید وگرنه اداره مهاجرت استرالیا اجازۀ ورود را به شما نخواهد داد.  به همین صورت در بَعضی از رشته‌ها می‌توانید مدرک آیلتس را پس از ارزشیابی و معادل سازی مدارکتان در استرالیا ارائه نمایید اما در رشته‌هایِ دیگر باید از همان اول مدرک زبان خود را همراه با باقی مدارک به سازمان‌های ارزشیابی مدارک در استرالیا ارسال نمایید.

  • نمرِه آیلتس 6 و مُعادل آن در هر 4 مهارت: صفر امتیاز
  • نمرۀ آیلتس 7 و معادلِ آن در هر 4 مهارت: 10 امتیاز
  • نمره آیلتس 8 و معادل آن در هَر 4 مهارت: 20 امتیاز

  سطح تحصیلات همسر

  اگر از کشور استرالیا ویزا گرفته باشید، چه ویزای کاری و یا حتی ویزاهای توریستی؛ در صورت متاهل بودن نیز سطح تحصیلات همسرتان و معلومات زبان ایشان می‌تواند در شرایط اخذ اقامت از کشور استرالیا تاثیرگذار باشد.

  در صورتی که همسر متقاضی دارای شغلی در لیست MLTSSL باشد و بتواند در هر مهارت آیلتس، حداقل نمره ۶ کسب کند، ۵ امتیاز به متقاضی تعلق می‌گیرد.

   

  برای ویزای تخصصی و مهارت شغلی نیز زیرگروه‌های مختلفی مشخص شده است:

  مهاجرت به استرالیا از طَریق ویزای زیرگروه  189  

  ویزای ۱۸۹ مختص افرادی است که مشاغلشان در لیست اول مشاغل استرالیا یا همان MTLSSL موجود است. برای اخذ این ویزا،‌ نیازی به اسپانسرشیپ نیست و صرفا کسب امتیاز لازم در رشته مورد نظر، برای دریافت ویزای استرالیا کافی خواهد بود که برای اکثر رشته‌ها نیاز به کسب 65 امتیاز دارد. متقاضی این اجازه و فرصت را دارد که در هر ایالتی در کشور استرالیا مشغول به کار و زندگی شود.

  مزایای این ویزا: اخذ اقامت دائم استرالیا، امکان استفاده از بیمه درمانی استرالیا، فرزند متولد شده این افراد در استرالیا، به طور خودکار شهروند استرالیا محسوب می‌شود، تحصیل در استرالیا و استفاده از تخفیف قابل توجه در شهریه، استفادۀ رایگان فرزندان از امکانات مدرسه، استفاده از وام 95 درصدی برای خرید خانه، استفاده از حقوق بیکاری و بازنشستگی.

  ویزای ساب کلاس 189، در 75 درصد پرونده‌ها 8 ماه و در 90 درصد پرونده‌ها 10 ماه زمان برده است.

   

  مهاجرت به استرالیا از طریقِ ویزای زیرگروهِ 190  

  ویزای ۱۹۰ استرالیا مشابه ویزای ۱۸۹ است، اما نیاز به اسپانسرشیپ ایالتی دارد. برای جبران کمبود نیروی کار محلی، ایالتهای شش گانه استرالیا اقدام به اسپانسر کردن متقاضیانی می‌کنند که حرفۀ آنها صرفاً در آن ایالت مورد نیاز است.  شرط کلی برای این موضوع، دادن تعهد برای اقامت حداقل دو ساله در ایالت مربوطه توسط متقاضی می‌باشد. بنابراین این ویزا از ابتدا ویزای اقامت دائم نمی‌باشد. اگر شخص یکسال از دو سال ویزایی را که دارد کار کند، به آن اقامت دائم داده می‌شود. شرط اصلی اقدام برای ویزای ۱۹۰، داشتن حداقل ۶۰ امتیاز و همچنین موافقت یک ایالت در استرالیا برای اسپانسر کردن فرد متقاضی می باشد.

  مزیت اصلی ویزای ۱۹۰ نسبت به ویزای ۱۸۹ این است که امکان انتخاب شغل از هر دو لیست مشاغل MLTSSL  و STSOL وجود دارد، در حالی که برای ویزای ۱۸۹، شغل متقاضی باید حتما در لیست   MLTSSL  وجود داشته باشد. مزایای ویزای 190 هم مانند ویزای 189 می‌باشد. ویزای ساب کلاس 190، در 75 درصد پَرونده‌ها 6 ماه و در 90 درصد پروَنده‌ها 7 ماه زمان برده است.

   

  مهاجرت به استرالیا اَز طریق ویزایِ زیرگروه 489  

  ویزای ۴۸۹ استرالیا دارای اعتبار ۴ ساله است و مانند ویزای ۱۹۰، برای اقدام این ویزا، نیاز به اسپانسرشیپ ایالتی خواهد بود. البته امکان استفاده از امتیاز اقامت خویشاوندان نزدیک در استرالیا نیز برای این ویزا وجود دارد. این نوع ویزا به صورت موقت می‌باشد و به متقاضی تنها اجازه کار و زندگی در ایالتهای مشخص شده را می‌دهد، یعنی متقاضی اجازه کار و زندگی در هر ایالتی را ندارد و تنها می‌تواند در ایالت‌های بخصوصی مشغول به زندگی و کار شود.

  امکان اقدام این ویزا برای افرادی که ۵۵ امتیاز دارند وجود دارد چرا که برای ویزای ۴۸۹، اخذ اسپانسرشیپ ایالتی ۱۰ امتیاز به امتیاز متقاضیان اضافه می‌کند. در صورتی که متقاضی اقامت استرالیا بتواند در طول این ۴ سال، به مدت ۲ سال در ایالت اسپانسرکننده اقامت داشته باشد و ۱ سال هم اشتغال به کار ( به صورت تمام وقت و در هر رشته کاری) داشته باشد، میتواند برای ویزای ۸۸۷ اقدام کند که ویزای دائم است.

  ویزای ساب کلاس 489، در 75 درَصد پرونده‌ها 7 ماه و در 90 دَرصد پرونده‌ها 10 ماه زمان برده است.

   

   هزینۀ ویزای دائم

  هزینه ویزای دائم در هر سه مورد بالا که به دولت استرالیا پرداخت می‌شود عبارتند از:

  متقاضی اصلی 3755 دلار استرالیا

  همراه بالای 18 سال 1875 دلار استرالیا

  همراه زیر 18 سال 940 دلار استرالیا

  *ویزای تحصیلی استرالیا

  نوشته شده توسط

   
   

  اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت تحصیلی است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد به‌منظور تحصیل تمام وقت در یک مؤسسه‌ آموزشی معتبر، در استرالیا اقامت داشته باشید. قبلاً ساب کلاس‌های متفاوتی برای انواع ویزاهای تحصیلی استرالیا و دانشجویی وجود داشته، ولی اکنون فقط یک ساب کلاس 500 جهت تحصیل در استرالیا وجود دارد. شما قبل از درخواست این ویزا باید:

  • از طرف یک مؤسسه‌ آموزشی در استرالیا برای تحصیل تمام‌ وقت پذیرفته شده باشید.
  • اگر کمتر از ۱۸ سال دارید، تمهیدات رفاهی مناسب را برای طول مدتی که قصد دارید در استرالیا بمانید، ترتیب داده باشید.

  امتیازات ویزای تحصیلی استرالیا

  • اعضای واجد شرایط خانواده می‌توانند در استرالیا همراه‌تان باشند.
  • کار دانشجویی تا سقف 20 ساعت برای شما و خانواده شما مجاز خواهد بود و همچنین شما میتوانید قبل از شروع تحصیل و آغاز ترم تحصیلی و تعطیلات میان ترم به صورت نا محدود کار کنید.
  • همسر شما مجاز است در یک رشته تحصیلی 3 ماهه ثبت نام نماید ولی در صورتی که همسر بخواهد بیش از 3 ماه تحصیل کند خود باید برای ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نماید.
  • عدم محدودیت در رفت و آمد به خاک استرالیا

  مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

  • اگر رشته تحصیلی بیش از 10 ماه باشد و در پایان سال آکادمیکی استرالیا یعنی نوامبر-دسامبر به پایان رسد ویزای شما تا تاریخ 15 مارچ سال آینده زمان خواهد داشت.
  • اگر رشته تحصیلی بیش از 10 ماه باشد و در ژانویه-اکتبر به پایان رسد، ویزا معمولا تا 2 ماه بعد از اتمام رشته زمان خواهد داشت.
  • اگر رشته تحصیلی کمتر از 10 ماه باشد ویزای شما تا 1 ماه بعد از اتمام تحصیل زمان خواهد داشت.

  نکات تکمیلی

  • برای دانشجویان پست‌دکترا (Postgraduate research students) مدت اعتبار ویزا می‌تواند ۶ ماه از حداکثر زمان تعیین شده در جدول بیشتر باشد. این موضوع برای افرادی صدق می‌کند که پایان‌نامه دارند.
  • برای دانش‌آموزان مدارس ابتدایی (Primary school-aged students) مدت اعتبار حداکثر دو سال به‌طور کلی اعمال خواهد شد. در شرایطی که یک دانش آموز قصد دارد قبل از دبیرستان در مدرسه ابتدایی ثبت نام کند، افزایش مدت اعتبار ویزا تا پنج سال امکان‌پذیر است؛ تا زمانی که مؤلفه اصلی مدرسه بیش از دو سال باشد.

  هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

  درصورت رد شدن ویزای دانشجویی مبلغ پرداخت شده عودت داده نمی شود.

  • متقاضی اصلی: 575 دلار
  • همراه بالای ۱۸ سال: 430 دلار
  • همراه زیر ۱۸ سال: 140 دلار

   

  احراز شرط اقامت موقت استرالیا

  شرط اقامت موقت استرالیا برای تمام متقاضیان ویزای تحصیلی صادق است. مأمور ارزیابی ویزا در نظر می‌گیرد که آیا شرایط دانشجو یا دانش‌آموز نشان می‌دهد که قصد اقامت موقت در استرالیا را دارد یا خیر. شما باید اداره‌ مهاجرت استرالیا را متقاعد کنید که واقعا قصد شما اقامت موقت در استرالیاست.

  زبان انگلیسی

  اگر باید مدرکی برای مهارت در زبان انگلیسی ارائه دهید، باید نمرات حداقلی را مطابق جدول زیر در آزمون زبان کسب کرده باشید.

  آزمون حداقل حداقل امتیاز

  (شامل حداقل 10 هفته ELICOS)

  حداقل امتیاز

  (شامل حداقل 20 هفته ELICOS)

  IELTS 5.5 5 4.5
  TOEFL 46 35 32
  CAE 162 154 147
  PTE 42 36 30
  OET نمره B در هر چهار بخش آزمون OET N/A N/A

  تمکن مالی

  شما باید تمکن مالی کافی داشته باشید تا هزینه‌های دوره‌ تحصیل، سفر و زندگی در استرالیا را برای خود و اعضای خانواده‌‌ (همراهان) بپردازید. شاید نیاز باشد مدارکی از توانایی مالی خود همراه با درخواست ویزا ارائه دهید. اگر مدرک تمکن مالی لازم باشد، باید آن را به فرم درخواست ویزا ضمیمه کنید یا ممکن است ویزای شما بدون درخواست برای اطلاعات بیشتر، رد شود. اگر نیاز به ارائه‌ مدارک همراه با درخواست‌تان نداشته باشید، ممکن است در طول فرآیندِ درخواست، این مدرک از شما خواسته شود. اگر دانشجوی تبادلی ثانویه هستید، یک فرم کامل AASES  به‌عنوان مدرک تمکن مالی مورد نظر ارائه دهید. اگر وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع اسپانسرتان شده‌اند، نامه‌ حمایتی را به‌عنوان مدرک تمکن مالی مورد نظر برای اعضای خانواده که همراه‌تان هستند، ارائه دهید.

  اگر باید مدرک تمکن مالی ارائه دهید، می‌توانید با ارائه‌ یکی از موارد زیر این کار را انجام بدهید:

  • مدرک پشتوانه‌ مالی برای پوشش سفر به استرالیا و ۱۲ ماه زندگی، دوره و هزینه‌های مدرسه (برای افراد وابسته‌ای که در سن مدرسه هستند) برای فرد محصل و اعضای خانواده‌ای که همراهش هستند.
  • مدرکی که نشان بدهد دارای درآمد سالانه‌ مورد نظر هستید.
  • فرم AASES فقط برای دانشجویان تبادلی ثانویه.
  • نامه‌ حمایت از طرف وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع.

  اعضای خانواده‌ای که بعد از صادر شدن ویزای متقاضی اصلی درخواست می‌دهند نیز باید مدارکی بر اساس یکی از گزینه‌های بالا برای اثبات توانایی مالی ارائه دهند.

  سلامت

  شما باید شرایط سلامتی لازم را داشته باشید. شاید مجبور شوید به‌عنوان بخشی از فرایند درخواست ویزا، آزمایش‌های سلامتی بدهید. تکمیل فرایند ارزیابی سلامتی ممکن است چند هفته طول بکشد. برای جلوگیری از تأخیر، می‌توانید انتخاب کنید که ارزیابی‌های سلامتی را قبل از ارائه‌ی درخواست ویزا انجام بدهید.

  بیمه درمانی

  شما در طول اقامت در استرالیا باید بیمه‌ درمانی مناسب داشته باشید. دانشجویان می‌توانند با کسب پوشش سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) که بیمه‌ پزشکی و بیمارستانی فراهم می‌کند، مدرک این بیمه را ارائه دهند.

  شخصیت

  هر کسی که می‌خواهد وارد استرالیا بشود باید شخصیت خوبی داشته باشد و در این زمینه ارزیابی شود. شما باید به بعضی از سؤالات شخصیتی در فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا پاسخ بدهید.

  ویزاهای قبلی

  اگر در داخل استرالیا درخواست می‌دهید، باید در حال حاضر یک ویزای موقت مستقل داشته باشید.

  اعضای خانواده‌ای که برای پیوستن به شما درخواست می‌دهند

  شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید درخواستی ترکیبی بدهید یا آنها می‌توانند بعدا که نام‌شان را در فرم ویزای تحصیلی اعلام کردید یا اگر بعد از اینکه ویزای تحصیلی شما صادر شد به عضو خانواده‌تان تبدیل شدند (مثل فرزند تازه متولد شده)، درخواست بدهند که به شما ملحق شوند. شما باید پشتوانه‌ مالی داشته باشید تا از خود و تمام اعضای همراه خانواده‌تان که در استرالیا هستند یا در درخواست کنونی نام‌شان آمده است، حمایت کنید.

  دوره‌ فشرده‌ زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS) 

  متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانند برای تحصیل در دوره‌ فشرده‌ زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی درخواست بدهند.

   

 •